Zaloguj Zarejestruj

SZNURÓWA-Klub Turystyki Pieszej SZNURÓWA - Klub Turystyki Pieszej Powstał 06.03.1989 z inicjatywy Janusza Janczyńskiego, Andrzeja Kowalskiego, Krzysztofa Króla i Andrzeja Milaszkiewicza. Cele - propagowanie turystyki i krajoznawstwa poprzez aktywne uczestnictwo w imprezach regionalnych i ogólnopolskich, zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej, dbałość o środowisko. Od samego początku klub organizuje i uczestniczy w rajdach: Kaczawskim, Kombinackim, Świętokrzyskim itp. Bierze też udział w obozach wędrownych dla młodzieży i dorosłych, wycieczkach, wyprawach turystycznych np. w Tatry Polskie, Słowackie, Bieszczady. Organizowane są też imprezy cykliczne - Zimowe Szaleństwo, Powitanie Wiosny, Wiosenne i Jesienne Wędrówy Sznurówy, Sylwester, Marsze na Orientacje. W ciągu minionych 13 lat klub uczestniczył w blisko 200 imprezach turystyczno- krajoznawczych. Uczestniczyło w nich ponad 6000 osób w tym prawie 3000 młodzieży.
SZNURÓWA-Klub Turystyki Pieszej Posejdon - Klub Żeglarski powstał w roku 1975 z inicjatywy miłośników sportów wodnych, wśród których prym wiódł kol. Jerzy Wójcik, który został pierwszym Prezesem Klubu i do dziś z pełnym powodzeniem pełni tę funkcję. Klub  rozwijał działalność organizując kursy na stopień żeglarza i sternika jachtowego oraz inwestując równocześnie w sprzęt pływający: kolejno; łódki "Maczek", Omegi, deski surfingowe, Oriony, jachty typu Mak, Tango i inne aż do jachtu morskiego "Ambasador". Członkowie klubu biorą liczny udział w rejsach śródlądowych oraz po Bałtyku, Morzu Północnym i Śródziemnym. Klub działa od 1976 roku
SZNURÓWA-Klub Turystyki Rowerowej EKORAMA - Klub Turystyki Rowerowej Najmłodszy z klubów, działa od 1 grudnia 1997 roku. Zajmuje się propagowaniem czynnego wypoczynku poprzez organizowanie wycieczek rowerowych, rajdów, spotkań rowerzystów i innych imprez okolicznościowych. Organizuje wycieczki rowerowe: - jednodniowe w bliskich okolicach Legnicy - 2-3-dniowe w dalsze okolice Legnicy: Park Krajobrazowy "Chełmy", pogranicze czeskie i niemieckie, okolice Wołowa, Lubiąża i Przemkowa, Karkonosze i Góry Izerskie; Góry Wałbrzyskie i Kamienne. - wielodniowe "włóczęgi": "Bory Tucholskie" w roku 1999; "Parki Krajobrazowe Polski" w roku 2000; "Szwajcaria Saksońska" w roku 2001; "Zielona Droga Legnica-Wuppertal" w roku 2002. Na stronach witryny klubowej znajdziesz opisy tych wycieczek (i zdjęcia) a także wiele notek informacyjnych o "zaliczonych" w trakcie tych wypraw  miejscach. TY też możesz zostać członkiem "EkoRamy" i zwiedzać tanio nasz piękny kraj.
SZNURÓWA-Klub Turystyki Pieszej Koło Przewodników PTTK po Ziemi Przemkowskiej Koło istnieje od 1995 r . Założone zostało przez ludzi, którzy z pasją odkrywali nieznane, bo do niedawna niedostępne (zajmowane przez wojska radzieckie) okolice Przemkowa. Wielka różnorodność przyrodnicza i walory  kulturowe, skupione na stosunkowo niewielkim obszarze przyczyniły się do powstania Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, na terenie którego Koło Przewodników pełni zadania związane z obsługą ruchu turystycznego ,edukacją ekologiczną i ochroną środowiska naturalnego.  W kalendarzu imprez organizowanych przy współudziale Koła są m.in : Dni Ptaka, Dni Przemkowa, Święto Miodu i Wina oraz Święto Karpia. W ciągu roku odwiedza nas ok. 6 tys. osób, a atrakcje turystyczne, którymi lubimy się chwalić to: dąb "Chrobry" - najstarsze drzewo liściaste w Polsce, rezerwat ornitologiczny "Stawy Przemkowskie ", jedno z największych wrzosowisk w Polsce, bunkier poradziecki będący obecnie zimowiskiem nietoperzy i wiele innych. Zainteresowanym naszym terenem podajemy kontakt : Bogumiła Cichoszewska - prezes Koła - (0-76) 832 07 50 Lucjan Zawadzki - przewodnik - (0-76) 831 99 82

Nasza oferta

NASZA OFERTA:

Ośrodek Szkoleniowo- Wypoczynkowy "POSEJDON" 59-216 Kunice ul. Słoneczna tel. (076) 857-54-76

Uchwała nr 6/2016

zakonczenie24Dnia 16.12.2016r. Zarząd Oddziału PTTK przy HM Legnica podjął uchwałę o zatwierdzeniu wysokości składek członkowskich na rok 2017 r. w wysokości: 50 zł składka normalna, 25 zł składka ulgowa.

Uwaga! Zmiana numeru rachunku bankowego. Szczegóły w zakładce "Kontakt".